Späť do obchodu

Registrácia

Belinka Olej na drevo v styku s potravinami 0,5L

Belinka olej na drevo v styku s potravinami je bezfarebná BIO impregnácia na drevené povrchy v interiéri.

€12,90

Belinka Olej na drevo v styku s potravinami 0,5L

Kód: 792
Neohodnotené

Belinka olej na drevo v styku s potravinami je bezfarebná BIO impregnácia na drevené povrchy v interiéri.

Vlastnosti:

Pri ochrane dreva prírodnými rastlinnými olejmi sa zdôrazní prirodzená farba a textúra dreva. Belinka Olej na drevo v styku s potravinami sa vsiakne hlboko do pórov dreva, vyplní ich a zabráni tak absorpcii iných tekutín. Nevytvára na povrchu ochranný film. Olejovanie neuzatvorí drevo, povrch je paropriepustný, čo umožňuje drevu „dýchať“. Znamená to, že prírodná vlhkosť je prispôsobená okolitému prostrediu. Dodáva upravenému povrchu prírodzený vzhľad. Navyše olej nepoškodzuje životné prostredie, pretože je biologicky rozložiteľný.

Použitie:

Belinka  olej na drevo v styku s poravinami sa používa sa ako impregnácia a údržba masívneho a dyhovaného dreva (kuchynskélinky, stoly, vozík, atď).Impregnácia sa absorbuje hlboko do dreva a robí povrch odolným voči vode. Olej na
povrchu nevytvára ochranný film, takže natretý povrch nie je vode-odolný. Tento výrobok nie je vhodný na zatvorené a nepriedušné výrobky (chlebník atď), pretože sa postupne môže vytvoriť zatuchnutý zápach. Z rovnakého dôvodu nie je
tento výrobok vhodný na ošetrenie povrchov, ktoré prichádzajú do kontaktu s teplým jedlom, pretože ako teplý olejovitý produkt môže zmeniť organoleptické vlastnosti potravín (vôňa a chuť).

Metóda nanášania:

Belinka Olej na drevo v styku s potravinami pred použitím dobre zamiešajte.Nanášajte olej pri teplote od 15°C do 25°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu 40–70 %. Pri nižších teplotách a/alebo vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu sa môže čas schnutia
oveľa predĺžiť. Olej sa môže nanášať viacerými spôsobmi, aj keď vo väčšine prípadov sa nanáša handrou. Inými metódami sú: nanášanie štetcom alebo valčekom, sprejom alebo ponorením.Na povrch by sa malo vyliať dostatočné množstvo oleja a následne ho rovnomerne rozotrieť. Nechajte olej vsiaknuť 10–15 minút.Pri všetkých metódach nanášania platí, že prebytočný olej sa utrie suchou handrou alebo absorpčným papierom a následne sa utrie do suchej handry. Prebytočný olej vytvára na povrchu film, ktorý môže prasknúť, keď zaschne, pričom zanechá nerovnomerný a drsný vzhľad.Neodporúčame nanášanie tohto produktu, ak je teplota nižšia ako 15 °C.Aby ste dosiahli zvýšenú odolnosť dreva, odporúčame zopakovať procedúru ešte raz po 24 hodinách. Pri poróznejších povrchoch alebo pri mäkších typoch dreva, odporúčame nanesenie niekoľkých vrstiev.

Doba schnutia:

Pri normálnych podmienkach (T = 20°C, relatívna vlhkosť vzduchu 65 %) je povrch suchý po 24 hodinách. Pri nižších teplotách a/alebo vyššej vlhkosti vzduchu môže byť čas schnutia dlhší. Povrchy sú kompletne suché po 7 dňoch.

Spotreba:

Spotreba je zvyčajne medzi 50 až 100 ml/m2 na jeden náter.

Balenie:

0.5L

VAROVANIE

Olejom nasiaknuté handry je nutné po použití namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.

Meno značky: Belinka
Kategória: Drevo
Hmotnosť: 0.7 kg
Položka bola vypredaná…
Dostupnosť: Momentálne nedostupné
€12,90

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Odteraz Vám už neuniknú žiadne novinky!

Vložte svoj email a my Vám budeme zasielať informácie o nových produktoch na našom e-shope.