Späť do obchodu

Registrácia

Belinka Oil Tung 0,5L

Belinka Tungový olej je impregnačný prostriedok, ktorý sa používa na ochranu dreva

€14,60

Belinka Oil Tung 0,5L

Kód: 989
Neohodnotené

Belinka Tungový olej je impregnačný prostriedok, ktorý sa používa na ochranu dreva

Vlastnosti:

Pri ochrane dreva prírodnými rastlinnými olejmi sa zdôrazňuje prírodná farba a textúra dreva. Belinka Tungový olej preniká hlboko do pórov dreva, vyplní ich a zabráni tak absorpcii iných tekutín. Nevytvára na povrchu ochranný film. Olejovanie neuzatvorí drevo, povrch je paropriepustný, čo umožňuje drevu „dýchať“. Znamená to, že prírodná vlhkosť je prispôsobená okolitému prostrediu, čo dodáva povrchu prírodný pocit. Medzi prírodnými olejmi má olej tung najvyššiu vodeodolnosť. Navyše olej nepoškodzuje prírodné prostredie, pretože je biologicky rozložiteľný. Olej schne veľmi pomaly.

Použitie:

Belinka Tungový olej je vhodný na ochranu takých drevených povrchov, kde sa vyžaduje použitie prírodných materiálov. Môže sa použiť ako nezávislá impregnácia pre masívne a dyhované drevené povrchy odolných typov dreva, ktoré sú vystavené vonkajším vplyvom počasia alebo aj na tie, ktoré sú v interiéri. Dobre ošetrený drevený povrch je vodeodolný, má jemný lesk a časom nezožltne.Používa sa na viac odolné typy dreva, ako napríklad drevo na jachty alebo iné plavidlá.

Metóda nanášania:

Nanášajte olej pri teplote od 15 °C do 25 °C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu 40–70%.Pred použitím musíte olej mierne zohriať (cca 30–40 °C), aby sa lepšie vstrebal do podkladu. Pri natieraní povrchu po prvýkrát, odporúčame riediť olej maximálne do
30 %. Olej sa môže nanášať niekoľkými spôsobmi, hoci, v 90% prípadoch sa nanáša handrou. Inými metódami sú: nanášanie štetcom alebo valčekom, sprejom alebo ponorením. Na povrch by sa malo vyliať dostatočné množstvo oleja a následne ho rovnomerne rozotrieť. Nechajte olej vsiaknuť 15–20 minút.Pri všetkých metódach nanášania platí, že prebytočný olej sa utrie suchou handrou alebo absorpčným papierom a následne sa utrie do suchej handry.

Doba schnutia:

Pri normálnych podmienkach (T=20 °C, relatívna vlhkosť vzduchu 65 %) bude náter suchý za pár dní.

Spotreba:

Spotreba je zvyčajne medzi 60 až 100 g/m2 na jeden náter

Balenie:

0.5L

VAROVANIE

Olejom nasiaknuté handry je nutné po použití namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.

Meno značky: Belinka
Kategória: Drevo
Hmotnosť: 0.6 kg
Dostupnosť: Momentálne nedostupné (3 ks)
€14,60

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Odteraz Vám už neuniknú žiadne novinky!

Vložte svoj email a my Vám budeme zasielať informácie o nových produktoch na našom e-shope.