Späť do obchodu

Registrácia

Helios Belinka Oil Exterier-olej na drevo exteriér bezfarebný 0,5L

Belinka oil exterier je impregnačný prostriedok, ktorý je založený na prírodných rastlinných olejoch a slúži na ochranu a údržbu vonkajších drevených povrchov

€11,29

Helios Belinka Oil Exterier-olej na drevo exteriér bezfarebný 0,5L

Kód: 990
Neohodnotené

Belinka oil exterier je impregnačný prostriedok, ktorý je založený na prírodných rastlinných olejoch a slúži na ochranu a údržbu vonkajších drevených povrchov

Vlastnosti:

Pri ochrane dreva prírodnými rastlinnými olejmi sa zdôrazní prírodná farba a textúra dreva. Olej vsiakne hlboko do pórov dreva, vyplní ich a zabráni tak absorpcii iných tekutín, nevytvára na povrchu ochranný film. Olejovanie neuzatvorí drevo, povrch je paropriepustný, čo umožňuje drevu „dýchať“. Znamená to, že prírodná vlhkosť je prispôsobená okolitému prostrediu, čo dodáva povrchu prírodný pocit. Navyše olej nepoškodzuje prírodné prostredie, pretože je biologicky rozložiteľný. Obsahuje špeciálne prídavné látky, ktoré zabraňujú počiatočnému vzniku plesne na povrchu naolejovaného dreva. Nanášanie výrobku je jednoduché. Správne ošetrený povrch nesmie mať bubliny, priehlbiny alebo iné poškodenia.

Použitie:

Používa sa ako samostatná impregnácia na masívne drevené povrchy odolných typov dreva, ktoré sú vystavené vplyvom počasia, ako: záhradný nábytok, podlahy, stolárstvo, ploty a iné.

Metóda nanášania:

Pred použitím dôkladne premiešajte.Nanášajte olej pri teplote od 15°C do 25°C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu 40–70 %.Olej sa môže nanášať niekoľkými spôsobmi, hoci, v 90 % prípadoch sa nanáša handrou. Inými metódami sú: nanášanie štetcom alebo valčekom, sprejom alebo ponorením.Na povrch by sa malo vyliať dostatočné množstvo oleja a následne ho rovnomerne rozotrieť. Nechajte olej vsiaknuť 15–20 minút.Pri všetkých metódach nanášania platí, že prebytočný olej sa utrie suchou handrou alebo absorpčným papierom a následne sa utrie do suchej handry.

Doba schnutia:

Pri normálnych podmienkach (T= 20 °C, relatívna vlhkosť vzduchu 65 %) bude povrch suchý po 24 hodinách.

Spotreba:

Spotreba je zvyčajne medzi 50 až 100 ml/m2 na jeden náter.

Balenie:

0.5L

VAROVANIE

Olejom nasiaknuté handry je nutné po použití namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.

Meno značky: Belinka
Kategória: Drevo
Hmotnosť: 0.8 kg
Dostupnosť: Momentálne nedostupné (2 ks)
€11,29

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Odteraz Vám už neuniknú žiadne novinky!

Vložte svoj email a my Vám budeme zasielať informácie o nových produktoch na našom e-shope.